MiniWystawa na Hipodromie

Międzynarodowe Zawody w skokach CSIO, które odbyły się na sopockim Hipodromie od 5. do 8. czerwca przyciągnęły tłumy widzów. Organizatorzy zapewnili wiele atrakcji, m.in. pokaz jazdy husarskiej, którą przygotowali współcześni rycerze z Zamku w Gniewie, spektakl Blanki Satory na andaluzach, czy pokaz moich ukochanych koni arabskich przygotowany przez Małgorzatę Marcinkowską. Araby przyjechały na pokaz ze stadniny Saint Roch Arabians.

sopot SCIO__14 sopot SCIO__16sopot SCIO__06 sopot SCIO__07

Jednak główną atrakcją były oczywiście konkursy skoków: Konkurs Dwufazowy, Konkurs Szybkości, Konkurs Sześciu Barier, Puchar Narodów czy Jeździeckie Grand Prix Wolnej Polski. Można było podziwiać zarówno kunszt jeździecki zawodników z całej Europy, jak również ich przepiękne konie.

sopot SCIO_ sopot SCIO__01 sopot SCIO__02 sopot SCIO__03 sopot SCIO__04

Mój skromny wkład w tę wspaniałą imprezę to Mini wystawa fotograficzna pt. „Dusza w obiektywie”, składająca się z 10 zdjęć, które zawisły w Biurze Zawodów. Będzie je można oglądać przez cały sezon jeździecki.

DSC_3933DSC_0742DSC_0744DSC_0746

 

Wędrując z aparatem po Hipodromie udało mi się uchwycić przy pracy Pana Waldka Hildebrandt, „nadwornego” kowala zawodów, należącego do elitarnej grupy Najlepszych Podkuwaczy Pomorza. Niezwykle odpowiedzialna i wykonywana z niesamowitą precyzją sztuka kowalska wprawiła mnie w zdumienie i zachwyt.

sopot SCIO__01 sopot SCIO__02 sopot SCIO__08 sopot SCIO__10 sopot SCIO__13 sopot SCIO__15 sopot SCIO__24

Blanka Satora podczas swoich pokazów na Hipodromie zaprezentowała najmniejszego w Polsce konika o imieniu Ciuciu oraz 2 przepiękne ogiery andaluzyjskie, Armas Avellano PRE& Escudero VII PRE prezentujące elementy Hiszpańskiej Szkoły Jazdy. Mnie udało się spotkać ją na sopockiej plaży. Widok tych niezwykłych ogierów na tle morza – niezapomniany…

sopot SCIO__09sopot SCIO__10  sopot SCIO__11

sopot SCIO__08

Dla najmłodszych widzów największa atrakcją był bez wątpienia zabawny Ciuciu, ale organizatorzy zaprosili do współpracy także baaaardzo wysokich koszykarzy z Trefl Sopot. Zawodnicy u boku młodziutkich jeźdźców na kucykach brali udział w wyścigach „Pony Games”, dostarczając widowni wielu pozytywnych emocji.